Warszawa

Warsztaty dla par

21 maja 2016 0 komentarzy

„Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał…”. Pod takim hasłem odbyły się warsztaty dla narzeczonych, w których uczestniczyło 10 par.

Podczas spotkania była okazja do odkrywania swoich języków miłości. Piotr Wojtasik, prowadzący warsztaty, przedstawił bliżej dwa z nich:
1. „Dobry czas”, czyli między innymi dialog, poświęcanie czasu drugiej osobie, kiedy tego potrzebuje…
2. Afirmacja – imiędzy innymi docenianie ukochanej osoby…
Choć często są to rzeczy bardzo oczywiste dla więszkości z nas, to łatwo o nich zapominamy w naszych relacjach.
Dlatego też była to świetna okazja do skonfrontowania się z tym, jak jest na prawdę w moim związku?

Oprócz części teoretycznej prowadzący angażował pary w scenki tematyczne, gdzie można było między innymi zobaczyć jak bardzo potrzebne jest słowo „przepraszam”, a jak czasem nie przychodzi łatwo.

Sam Papież Franciszek w jednej ze swoich homilii powiedział kiedyś:
„Życie małżeńskie jest wspaniałe, jest świetne! I zawsze musimy go strzec. Kilka razy mówiłem tutaj, na placu św. Piotra, że życiu małżeńskiemu pomagają trzy słowa: czy mogę?, dziękuję, przepraszam. Są to trzy magiczne słowa!
– Czy mogę? – żeby w życiu małżonków nie być nachalnym. Czy mogę, co Tobie się zdaje? Co o tym myślisz?
– Dziękuję: podziękowanie współmałżonkowi. Dziękuję za to, co dla mnie zrobiłeś, dziękuję za to. Chodzi o to piękno, gdy potrafimy podziękować.
– A ponieważ wszyscy popełniamy błędy jest też i to słowo, które jest nieco trudno powiedzieć, ale trzeba je wypowiedzieć : «Wybacz mi, proszę! Przepraszam» – przypomniał Ojciec Święty.”

Dziękujemy Piotrowi za ciekawe warsztaty i wszystkim parom za aktywny udział!

Życzymy owocnego czasu przygotowania do życia w małżeństwie, a dziś w ramach Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa modlimy się właśnie za Was: „za wszystkich narzeczonych” 

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *