TnS 2022

Zapowiedź Tygodnia

30 maja 2022 0 komentarzy

9 Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio” już od najbliższej niedzieli.

Rodzina jej i jego oczami, samotne rodzicielstwo, dziedzictwo, które niesiemy z rodzin pochodzenia i to które przekazujemy swoim dzieciom – to niektóre z zagadnień, które podjęte zostaną podczas zapowiadanego Tygodnia. Przede wszystkim jednak „Tak na Serio” znów zaprasza nas do modlitewnej troski wobec powołanych do małżeństwa.

Jak co roku między uroczystościami Zesłania Ducha Świętego i Trójcy Przenajświętszej chcemy przypomnieć, że małżeństwo to powołanie, które nie bierze się z przypadku – mówi koordynator Tak na Serio, salwatorianin ks. Maciej Dalibor. Wiemy doskonale, że rodzina jest drogą Kościoła, drogą pierwszą i najważniejszą (Jan Paweł II, List do Rodzin). Dlatego w roku rodziny po raz kolejny chcemy wzmacniać fundament rodziny, czyli małżeństwo – kontynuuje ks. Dalibor.

Jak to będzie w tym roku?

Głównym tematem będzie rodzina na serio. Rozpoczniemy i zakończymy Tydzień od tego, co stali bywalcy Tak na Serio już dobrze znają, od niedzieli na serio. W każde sobotnie popołudnie ks. Maciej publikuje na stronie internetowej www.taknaserio.com refleksję nad niedzielną liturgią słowa. W sposób szczególny stara się zwracać w niej uwagę na wątki dotyczące życia narzeczonych, małżonków, rodzin. Refleksji można odsłuchać w serwisie YouTube czy Spotify lub przeczytać na wspomnianej stronie inicjatywy.

W kolejnych dniach przypatrywać się będziemy rodzinie jak widzi ją mężczyzna, a jak kobieta. Czego spodziewają się po rodzinie, co chcą jej dać, jak zmieniają się zakładając rodzinę, czego ona od nich wymaga. Te konferencje poprowadzą dla nas Joanna i Norbert Dawidczykowie znani z Poradni Małżeńskiej Spotkanie. Ich konferencjom towarzyszyć będzie modlitwa za mężczyzn i kobiety. 

W środę, gdy modlić się będziemy za dzieci, a także rodziców oczekujących narodzin czy starających się o poczęcie Elżbieta i Jacek Kopoczowie z fundacji Misja Rodzina otworzą temat dziedzictwa, które otrzymujemy przychodząc na świat w konkretnym miejscu, a z którym potem musimy sobie jakoś poradzić czy też z niego czerpać w zależności od tego co otrzymaliśmy. Dziedzictwo to również temat tego, co i jak rodzice przekazują swoim dzieciom posyłając je w świat.

Modląc się za małżeństwa w kryzysie zaproponujemy temat wiary w rodzinie, który podejmą dla nas Iga i Konrad Grzybowscy z fundacji Ster na miłość. Kolejny dzień to modlitwa za osoby rozwiedzione i temat samotnego rodzicielstwa, który podejmie dla nas dr Paulina Michalska z portalu pieknadziewczyna.pl

Cykl konferencji zakończymy świadectwem, nietypowym, bo świadectwem kapłana. Ks. Leszek Szkopek podzieli się z nami doświadczeniem choroby w rodzinie, a jako wielki czciciel św. Józefa pokaże nam tego świętego, jako wielkiego patrona również na czas choroby.

Gdzie i kiedy?

Konferencje Tygodnia będą umieszczane w serwisach podcastowych, aby na spokojnie można było przez cały dzień w dowolnej chwili zapoznawać się z ich treściami. Na stronie www.taknaserio.com a także naszym profilu Facebookowym www.facebook.com/taknaserio znajdziemy cały program wraz z wszystkimi linkami potrzebnymi do udziału w Tygodniu.

Plakaty, wprowadzenia liturgiczne na nasz Tydzień możecie znaleźć w dziale Materiały do pobrania.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *