Aktualności TnS

Pomóżcie małżonkom żyć mocą ich sakramentu

17 października 2019 0 komentarzy

Nie tak dawno, w maleńkiej miejscowości około 30 km na północ od Wrocławia, gdzie mieści się salwatoriańskie Wyższe Seminarium Duchowne miała miejsce inauguracja kolejnego roku akademickiego. Rektor seminarium ks. Roman Słupek SDS, witając zebranych gości, zaznaczył, że od 90 lat Salwatorianie odbierają formację w dolnośląskim Bagnie, bo taką nazwę nosi obecnie wspomniana wyżej miejscowość. Formują się w specyficzny, salwatoriański sposób. Ważne w nim jest to, co zostawił swoim duchowym synom Czcigodny Sługa Boży o. Franciszek Maria od Krzyża Jordan. Co to takiego? Tym zajmiemy się za chwilę :).

Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia

W dniu inauguracji, 11 X, zgromadzenie zakonne Salwatorianów, ale i Salwatorianek, przeżywa uroczystość: NMP Matki Zbawiciela. Z racji tych ważnych wydarzeń, już od kilkunastu lat tego dnia ma miejsca oficjalna prezentacja kolejnego tomu pisma Studia Salvatoriana Polonica. Tym razem pośród wielu artykułów poświęconych przede wszystkim duszpasterstwu młodzieży znalazł się również artykuł krajowego koordynatora Tak na Serio ks. Macieja Dalibora SDS, który na kilkunastu stronach przedstawił główne założenia Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Co ciekawe, zrobił to pokazując Tak na Serio jako typową salwatoriańską inicjatywę, która wpisuje się w to, co zostawił o. Jordan swoim następcom.

Co ciekawe okazuje się, że Salwatorianie już dawno podjęli troskę o małżeństwa i rodziny. Wymownym tego przykładem jest, wspomniana w artykule, postać ks. Maurusa Starka SDS, który w czyn przekuł słowa:

Kapłani! Pomóżcie małżonkom żyć mocą ich sakramentu!

Jeśli więc macie ochotę lepiej poznać Tak na Serio, dowiedzieć się o czterech punktach skutecznego apostolstwa, a także odkryć związek modlitwy za kapłanów i modlitwy za małżonków to zachęcamy do lektury artykułu, który umieszczamy poniżej dzięki życzliwości redakcji Studia Salvatoriana Polonica.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *