Aktualności TnS

Oficjalna modlitwa Tak na Serio!

3 czerwca 2017 0 komentarzy

Przedstawiamy specjalnie ułożoną przez naszych Duszpasterzy modlitwę za powołanych do małżeństwa. Będziemy się nią modlić każdego dnia w konkretnej intencji

„Dobry Boże, który jesteś Trójcą miłujących się Osób i który z miłości stworzyłeś człowieka, Ty wybierasz spośród ludzi kobiety i mężczyzn, zapraszając ich do zawarcia sakramentu małżeństwa, by byli jedno, jak Ty, Ojcze, jesteś jedno z Synem i Duchem Świętym. Prosimy Cię, obdarz tych, których powołujesz do małżeństwa, łaską odwagi i mocy, abyś poprzez pełne czystości narzeczeństwo przygotował ich do całkowitego oddania się sobie w miłości, jak Chrystus – Oblubieniec, oddał się swojej Oblubienicy – Kościołowi.

Tych, którzy idą już drogą małżeństwa ku Wiecznej Ojczyźnie, uzdalniaj mocą Ducha Świętego do nieustannego przekraczania siebie, aby sakramentalna łaska, którą ich obdarzyłeś, pozostawała w nich żywa i dawała im moc do życia wypełnionego wzajemną miłością, jaką Chrystus umiłował swój Kościół.

Tych, którzy oddalili się od siebie i często żyją wbrew obietnicy złożonej przed Tobą,  umocnij łaską Ducha Świętego, której im udzieliłeś w sakramencie małżeństwa, by byli wiernymi Tobie i swoim małżonkom, jak Chrystus jest wierny Kościołowi.

Maryjo, Matko Pięknej Miłości, czuwaj nad każdym małżeństwem i jak to uczyniłaś w Kanie Galilejskiej wstawiaj się za nim u Twojego Syna, który wraz z Ojcem i Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków. Amen.”

Moditwa TnS

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *