Droga Światła

Stacja XIV – Zmartwychwstały Pan posyła uczniom obiecanego Ducha

25 maja 2022 0 komentarzy

Kiedy nadszedł wreszcie dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić.

Dz 2, 1-4

Wyobrażam sobie tę scenę. Czytam raz jeszcze pierwsze słowa i czuję to ogromne zniecierpliwienie, które musiało towarzyszyć Twoim uczniom, Panie Jezu.

Nie było im łatwo trwać, nie było im łatwo czekać.

Nam też nie jest łatwo trwać i nie jest łatwo nam czekać. Zwłaszcza, gdy nasza małżeńska codzienność czasami zaczyna przypominać Jerozolimę, w której dokonało się tyle odrzucenia i cierpienia.

Dlatego potrzebujemy Twojego Ducha, Panie Jezu Zmartwychwstały. Potrzebujemy Twojego Ducha, który nas wszystkiego nauczy i przypomni nam wszystko, co nam powiedziałeś. Potrzebujemy Ducha Prawdy, który nas doprowadzi do całej prawdy. Potrzebujemy Pocieszyciela, który nas umocni.

Ale potrzebujemy też być razem jako małżonkowie, jako rodzina, na tym samym miejscu, niezależnie od tego, jak trudne to miejsce, by doświadczyć Pięćdziesiątnicy. Rozproszeni tego nie doświadczymy. Uciekając, tego nie doświadczymy.

Jak spragniona ziemia rosy dusza ma, tylko Ty możesz wypełnić serca głód.

Panie Jezu Zmartwychwstały, poślij do nas swojego Ducha! Przyjdź, Duchu Święty! Przyjdź, Duchu Święty, i napełnij nas swoją obecnością po brzegi. Przyjdź, Duchu Święty, do naszych małżeństw i rodzin i niech zapanują w nich: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność i opanowanie. Amen!

I tak oto dzisiejszą stacją kończymy Drogę Światła z małżeńskimi rozważaniami. Dziękujemy Wam za to, że szliście tą drogą światła razem z nami i ze Zmartwychwstałym a już wkrótce przed nami kolejne wydarzenie, o którym niebawem. Bądźcie uważni!

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *