Małżeńskie rozważania Drogi Krzyżowej

Małżeńskie rozważanie drogi krzyżowej

2 marca 2022 0 komentarzy

W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Stacja I: Pan Jezus na śmierć skazany

Kłaniamy Ci się Panie Jeżu Chryste i błogosławimy Tobie
żeś przez krzyż i mękę swoją świat odkupić raczył

Panie, patrzę na Ciebie, umęczonego biczowaniem, okrutnie poranionego i opuszczonego przez uczniów. Ty wiedziałeś, co Cię czeka; Ty znałeś bieg wydarzeń. Byłeś gotowy, by wypełnić wolę Ojca – oddać swoje życie za nas, abyśmy my mogli żyć. Zgodziłeś się na tę śmierć. Panie, patrzę na Ciebie i pytam siebie, czy ja dzisiaj potrafię oddać swoje życie w moim małżeństwie? Czy ja potrafię zgodzić się na to, by umierało we mnie moje ego i moja racja po to, abyśmy my w naszym małżeństwie stawali się bardziej jedno? Czy ja jestem gotowa/gotowy wypełnić wolę Ojca i wytrwać w miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej aż do śmierci, mimo umęczenia, zranień, a może nawet opuszczenia? Tak mi dopomóż, Panie Boże wszechmogący, w Trójcy Jedyny i wszyscy Święci.

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami!

Zdjęcie: Droga Krzyżowa z kościoła św. Marcina w Warszawie autorstwa s. Almy Skrzydlewskiej, franciszkanki służebnicy krzyża

Dziś środa popielcowa, więc udostępniamy pierwszą stację naszej małżeńskiej drogi krzyżowej. Od teraz w każdy wtorek i piątek Wielkiego Postu udostępniać będziemy kolejne stacje tak, by w Wielki Piątek można było odprawić całe nabożeństwo Drogi krzyżowej z naszymi rozważaniami.

Zespół Tak na Serio

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *