Kraków

O spełnienie pragnień

31 lipca 2019 0 komentarzy

Często słyszymy pytania: 'Kiedy będziecie mieli dziecko?’, 'A kiedy rodzeństwo?’ – z pozoru niewinne, wynikające z ciekawości lub po prostu tradycji świątecznego stołu pytania – dla niektórych jak ciernie, które wywołują łzy.

Często słyszymy też: 'ciąża to nie choroba’, bo to naturalne, że kobiety od setek lat zachodzą w ciążę i rodzą dzieci i nie jest to żaden nadzwyczajny stan, a przecież dla wielu to kruche marzenie – bo sama ciąża nie oznacza szczęśliwego rozwiązania.

Podczas naszego Tygodnia modlimy się również za małżeństwa, które pragną, ale nie mogą. Za małżeństwa, dla których codziennością są ciągłe wizyty u lekarzy, pilnowanie cyklu, temperatury, stosowanie nowych leków, restrykcyjne diety, przeglądanie for internetowych w poszukiwaniu odpowiedzi. Za małżeństwa, dla których codziennością jest frustracja, ból, pustka, zwątpienie i wielkie oczekiwanie.

Modlimy się za małżeństwa, które zatraciły samych siebie i swoją relację małżeńską w oczekiwaniu. Tych, którzy nieustannie szukają przyczyny i tych, którzy nie umieją pogodzić się ze stratą płodności. Za tych, którzy obwiniają siebie bez powodu i tych, którzy być może przyczynili się do swojej kondycji. Tych, którzy czują się niezrozumiani przez otoczenie i bliskich.

Modlimy się za tych, którzy są rodzicami dzieci utraconych i noszą głęboką ranę w sercu i pretensje do siebie oraz Pana Boga. Za tych, którym przy kolejnej ciąży towarzyszy ogromny strach, którzy nie potrafią się cieszyć, boją się dzielić nowiną i do ostatniej chwili tkwią w niepewności. 

Modlimy się o pokój w sercu, wiarę, nadzieję, odwagę i wytrwałość. O to, żeby relacja małżeńska zawsze była na pierwszym miejscu. O dobrych lekarzy. O rozeznanie drogi rodzicielstwa i o powołania do rodzicielstwa adopcyjnego.
O spełnienie pragnień ?

W poniedziałek, 10 czerwca, na dwa dni przed intencją za pragnących mieć potomstwo, mieliśmy przyjemność wysłuchać konferencji dra Leszka Lachowicza, który przybliżył nam problem niepłodności. W Krakowskim kościele pw. Boskiego Zbawiciela u Salwatorianów na Zakrzówku usłyszeliśmy informacje o częstych powodach uniemożliwiających zajście w ciążę, mogły być bardzo pomocne i zaskakujące. Nie tylko małżonkowie, mający trudność w staraniach o upragnione dziecko mogli skorzystać z prelekcji. Wystąpienie dra Leszka miało na celu podniesienie świadomości społecznej o przyczynach niepłodności, a także wytłumaczenie, czym jest naprotechnologia i jakie naturalne metody mogą być stosowane jako te, przeważające nad in vitro.

Jak każdego dnia Tygodnia Tak na Serio, przed spotkaniem uczestniczyliśmy w Eucharystii.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *