Kraków

Napełnij me serce miłością

21 maja 2018 0 komentarzy

Kolejny, piękny dzień za nami!
W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas każdej Mszy Świętej mogliśmy posłuchać kazania ks. Macieja Dalibora SDS, twórcy projektu Tak na Serio.

Co zrobić, aby w naszej codzienności było jak najwięcej miłości, radości, pokoju, cierpliwości, uprzejmości, dobroci, wierności, łagodności i opanowania? Z pomocą przychodzi Duch Święty.
Pan Bóg chce napełnić nasze domy swoją obecnością. Chodzi Mu o całą naszą codzienność, o relacje, które tworzymy, o to wszystko, czym żyjemy, o nasze serca. Kto wierzy, nigdy nie jest sam. Poprzez swoją obecność udziela nam darów Ducha. Obudziliśmy się dzisiaj? Pan Bóg podarował nam życie i kolejny dzień! Tych darów jest przecież bardzo dużo, ale trzeba otworzyć oczy i zobaczyć więcej, głębiej, dalej.

Rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa. Bo Małżeństwo jest powołaniem, wezwaniem i darem Pana Boga. Powołaniem, które należy rozeznać. Ksiądz Maciej podkreślił, że czas narzeczeństwa przed zawarciem sakramentu małżeństwa jest bardzo ważny. Trzeba się poznać, a potem będzie łatwiej głosić dzieła Boże, łatwiej będzie sakramentalną miłością pokazać Miłość Chrystusa do Kościoła.

Prośmy Ducha Świętego, aby do nas przyszedł i napełnił nasze serce miłością!  
Po wieczornej Mszy odbył się koncert chóru parafialnego Semper Communio z Goczałkowic-Zdroju, który wykonanymi utworami nawiązał do miesiąca Maryjnego, a także do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na zakończenie okresu wielkanocnego zwieńczeniem koncertu było uroczyste Alleluja Gordona Younga.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *