Kraków

Jak spotkać tę drugą osobę?

20 września 2019 0 komentarzy

„Można pytać Boga „ile jeszcze mam czekać?”, można się modlić, odmawiać nowenny, chodzić na pielgrzymki w intencji dobrego małżonka. Można i warto. Nasza piątkowa (14.06) prelegentka Magdalena Bojanowska opowiedziała nam o innym, bardzo ważnym elemencie życia, który warto rozważyć, jeśli przeżywa się aktualnie życie w pojedynkę. Pokazała, na swoim przykładzie, że można wtedy pogłębić relację z Bogiem i wejść z Nim w przepiękną więź, która pomoże nie tylko podjąć dobrą życiową decyzję, ale też odpowie na największe potrzeby i pragnienia serca.

Zwróciła uwagę też na bardzo istotną i często zapominaną kwestię – że

gdy wchodzimy w związek z myślą, że drugi człowiek zaspokoi nasze potrzeby i potwierdzi naszą wartość, to oczekujemy czegoś, co nie może być zrealizowane i potem przeżywamy bolesne rozczarowanie

Odkrywanie wartości w Bogu i budowanie z Nim bliskiej relacji sprzyja natomiast dobremu patrzeniu na samego siebie i na ludzi, z którymi wchodzimy w relacje. I pomaga otworzyć się na wartościową relację małżeńską, która będzie pełna wzajemnego szacunku, podziwu i czułości.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *