Bielsko-Biała

Z górnej półki

19 stycznia 2019 0 komentarzy

Pan Bóg i seks. Czy takie zestawienie brzmi dla Ciebie obrazoburczo? Czujesz wzburzenie? Konsternację? Jakie będą Twoje odczucia jeżeli dołączone zostanie trzecie słowo – małżeństwo? Czy takie połączenie ma sens? Masz wrażenie, że to żart? A może ten zbiór wyrazów wcale nie wydaje Ci się kontrowersyjny i jest w pełni naturalny? Kwestia miłości cielesnej pomiędzy małżonkami, pragnącymi żyć 
w zgodzie z wiarą w Boga, nadal budzi sprzeczne odczucia…

Krytycy tej idei stawiają zarzuty, że jej podstawą są ograniczenia uniemożliwiające czerpanie pełnej radości z seksu, że myślenie o Jezusie i jego nauce w kontekście zbliżenia małżonków, to objaw niezdrowej wiary. Propagatorzy natomiast przekonują, że prowadzi ona do pogłębienia więzi między małżonkami i wzmocnienia ich związku, że otwarcie się na Pana Boga w każdej sytuacji życiowej jest dla nas dobre, niezależnie czy mówimy o wspólnej modlitwie, czy chwilach cielesnego uniesienia.

Niezależnie, jakie są Twoje poglądy na temat seksu w małżeństwie, jeżeli nie boisz się dotykać tematów tabu oraz chcesz dowiedzieć się więcej w tej kwestii, zapraszamy Cię na wydarzenie organizowane w ramach projektu „Tak na serio”, które specjalnie dla nas poprowadzą Państwo Joanna i Janusz Żydkowie. Spotkanie „Seks z górnej półki” odbędzie się w sobotę 23.02.2019r. o godzinie 19.00 w parafii pw. NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie. Serdecznie zapraszamy!

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *