Aktualności TnS

Razem w tym samym kierunku

8 listopada 2016 0 komentarzy

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie się sobie przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku” – to bez wątpienia można powiedzieć o sycylijskiej miłości Anny Marii i Marcello Inguscio, których wspólnym kierunkiem oprócz Boga, była pomoc chorym i troska o najsłabszych. Włoscy małżonkowie poznali się w domu dla chorych, którymi opiekowała się Anna Maria. Działając jako wolontariusze dużo się modlili i rozmawiali o Bogu. Po jakimś czasie odkryli, że chcą ze sobą spędzić resztę życia i założyć rodzinę.

Pierwszą rzeczą, jaką zrobili we wspólnym mieszkaniu, było urządzenie w nim małej kaplicy, gdzie zawiązała się wspólnota kościelna „Misja Kościół-Świat” . Oboje złożyli tam śluby czystości, ubóstwa, posłuszeństwa i zaangażowania duszpasterskiego – apostolstwa, w pełnym wymiarze czasowym.

Małżonkowie doczekali się dwóch córek, które wychowywali w atmosferze gorącej modlitwy. Ich dom zawsze wypełniali chorzy i potrzebujący ludzie. Inguscio wraz z grupą ochotników, założyli w swoim mieście pierwszy na Sycylii ośrodek dla schorowanych bezdomnych „Dom-Rodzina-Wioska”. Dodatkowo Marcello przemierzył całą Katanię odwiedzając na skuterze chorych i starców.

Proces beatyfikacyjny Anny i Marcella Inguscio rozpoczął się oficjalnie w listopadzie 2001 r. w katedrze w Katanii. Podczas uroczystości miejsca w pierwszych rzędach – oprócz ich najbliższej rodziny – zajęli chorzy i niepełnosprawni, którzy doświadczyli pomocy i miłości tego niezwykłego małżeństwa!

W załączeniu modlitwa, w której wspominamy małżonków Inguscio. Mamy nadzieje ze wkrótce dołączą oni do grona błogosławionych!

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *