Aktualności TnS

Razem do świętości!

1 listopada 2016 0 komentarzy

„Godni bardziej nieba niż ziemi” – tak powiedziała o swoich rodzicach – Zeli i Ludwiku Martin, św. Teresa od Dzieciątka Jezus – najmłodsze z dziewięciorga ich dzieci. To prosta historia oparta na wzajemnej miłości i wsparciu oraz bezgranicznej wierze w Boga, która aż czterokrotnie została wystawiona na próbę. W jedności, szczerości i wzajemnym zaufaniu podejmowali wszystkie ważne decyzje dotyczącezarówno ich pracy zawodowej, jak i życia rodzinnego. Oboje przedsiębiorczy, oboje udzielający się dobroczynnie, także oboje w młodości myśleli o życiu zakonnym.

Jak pisze Zelia w listach do Ludwika „nasze uczucia były zawsze nastrojone na jeden ton”. Na pierwszy rzut oka w życiu tego chrześcijańskiego małżeństwa nie ma nic szczególnego. Przyglądając się jednak z bliska widać, że postawili Boga na pierwszym miejscu. Rodzinę Martin dotknęło wiele nieszczęść. Pan powołał do siebie czworo ich ukochanych dzieci. W późniejszym czasie Zelię dotknęła choroba nowotworowa, a Ludwika choroba psychiczna.

Mimo tych wszystkich przeciwności losu, nigdy się nie poddali, nigdy nie zwątpili, a wręcz dzielili się sobą i swoją miłością z innymi. Zawsze wierni Bogu, z pokorą i ufnością przyjmowali takie doświadczenia, które po ludzku nie są łatwe do udźwignięcia. Dlaczego zostali świętymi? Oboje mieli gorące pragnienie świętości, z czego rodziły się piękne owoce: głęboka wzajemna miłość, wdzięczność i wierność Bogu, czy troska o najsłabszych.

Wspomnienie św. Zeli i Ludwika Martin obchodzimy 12 lipca, a 13 lipca przypada rocznica Ich ślubu. Załączamy modlitwę, którą możecie pobrać na telefon i odmawiać w dowolnym miejscu – najlepiej wspólnie  

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *