Niedziela na serio

Wraca #niedzielanaserio

1 września 2021 0 komentarzy

Szczęść Boże…

…w nowym roku duszpasterskim, szkolnym, jakimkolwiek…

Szczęść Boże też z nowego miejsca, w którym przychodzi nam mieć centralę Tak na Serio. Tym razem jest to krakowska wspólnota Salwatorianów, gdzie znajduje się Centrum Formacji Duchowej, a budowany jest Dom słowa. To miejsce, w którym już od niemalże 25 lat pielęgnowana jest miłość do słowa Bożego, które wielu pomaga wyjść z ciemności i stanąć po stronie Światła, po stronie Prawdy, po stronie Życia, po swojej stronie, bo strona Boga jest zawsze stroną człowieka.

Od samego początku w Tak na Serio staramy się pokazywać prymat łaski. Dlatego tak wiele miejsca poświęcamy mówieniu o łasce sakramentu małżeństwa, bo przez nią Pan Bóg chce na starcie dać Wam pakiet mocy, a potem ciągle, gdy jest potrzeba, wydobywać Was na światło z ciemności ludzkich nieporozumień, kłótni etc.

Słowo Boże jest w tej drodze koniecznym towarzyszem i dobrze stało się, że pojawiła się propozycja #niedzielinaserio jako refleksji nad Liturgią słowa pierwszego dnia tygodnia dedykowanej małżonkom. Co z nią zrobić? Przede wszystkim potraktować jako pomoc w rozwoju wiary każdego z Was, ale również jako pomoc w rozwoju Waszej małżeńskiej więzi. Każde z Was ma swą niepowtarzalną relację ze Stwórcą. Macie również Waszą małżeńską jedność, którą kształtujecie bardziej lub mniej świadomie dbając m. in. o Wasze własne „ja”. Ta praca nad sobą, nad własnym charakterem, nad własną wiarą, nad rozwojem małżeńskich i rodzicielskich umiejętności jest kluczowa. Nie wolno z niej rezygnować, ale jak najbardziej świadomie ją podejmować tak, aby stawać się specjalistami w byciu mężem/żoną, tatą/mamą. Nie wystarczy, że jedno z Was podejmuje tę pracę, potrzeba jej z każdej ze stron, bo żeby było małżeństwo potrzeba mężczyzny i kobiety, żeby była rodzina potrzeba męża i żony, którzy stają się tatą i mamą dla swoich dzieci. 

Niech więc #niedzialanaserio stanie się przyczynkiem do Waszego całościowego rozwoju. Słowo Boga ma moc zbawić dusze wasze (zob. Jk 1, 21), jak słyszeliśmy w minioną niedzielę. Skoro ma ono taką moc, by zbawić – czyli wprowadzić nas w szczęśliwą wieczność po śmierci, to ma i taką by zmienić naszą codzienność tu na ziemi, przed śmiercią.Jeśli uznacie za stosowne, to podzielcie się wznowieniem #niedzielinaserio z innymi. Udostępniajcie nasze posty na swoich profilach, lajkujcie, komentujcie – przede wszystkim po to, by dzięki tym prostym czynnościom większej liczbie ludzi mogła wyświetlić się dobra nowina o małżeństwie i rodzinie.

Podobnie jak przed wakacjami, kolejne odcinki niedzielnej refleksji będzie można również odsłuchiwać w naszych mediach m. in. na YouTube Tak na Serio, Spotify, GooglePodcast, Spreaker

ks. Maciej Dalibor SDS

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *