Aktualności TnS

Nie ma większej miłości

22 listopada 2016 0 komentarzy

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”.

Tekla i Paweł Nagaishi żyli w XVII wieku w Japonii w okresie, w którym trwały tam prześladowania chrześcijan. Tekla należała wówczas do Bractwa Różańcowego, a Jej mąż pomagał katolickim misjonarzom w głoszeniu Słowa. Chociaż oboje dobrze wiedzieli co im za to grozi, nie poddawali się i trwali w wierze. Sami, choć momentami byli przerażeni sytuacją w kraju, mieli wspólne pragnienie: nieść pocieszenie innym i głosić Chrystusa do końca.

Niejednokrotnie zostali wystawieni na próbę. W 1617 roku Paweł został aresztowany i skazany na dwa lata pozbawienia wolności pod zarzutem szerzenia nauki chrześcijańskiej. Jednak nawet ta sytuacja nie złamała ich wiary.

Pięć lat później małżeństwo Nagaishi zginęło z powodu praktykowania swojej religii. Tekla wraz z synem Piotrem, jako pierwsi zostali ścięci, na oczach Pawła. Następnie on sam został spalony żywcem. Małżonkowie zostali beatyfikowani wraz z synem w 1867 roku.

Wspomnienie tych błogosławionych małżonków niezłomnej wiary obchodzimy 10 września. W załączeniu modlitwa za ich wstawiennictwem o odważne świadectwo wiary dla naszych rodzin 

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *