Materiały do pobrania

Modlitwa TnS

12 maja 2021 1 komentarz

Poniższa modlitwa powstała specjalnie na użytek Tak na Serio. Na początku wzywamy w niej Trójcę Przenajświętszą, bo Ona pozostaje dla nas punktem odniesienia, wspólnotą doskonale kochających się Osób, które tworzą Jedność. W przepięknej prefacji na uroczystość Trójcy Świętej słyszymy:

Ojcze (…) Ty z jednorodzonym Synem Twoim i Duchem Świętym * jedynym jesteś Bogiem, jedynym jesteś Panem; nie przez jedność osoby, * lecz przez to, że Trójca ma jedną naturę. * W cokolwiek bowiem dzięki Twemu objawieniu * wierzymy o Twojej chwale, * to samo bez żadnej różnicy myślimy o Twoim Synu * i o Duchu Świętym. * Tak iż wyznając prawdziwe i wiekuiste Bóstwo * wielbimy odrębność Osób, * Jedność w istocie i równość w majestacie.

W tej modlitwie chcemy Trójjedynemu Bogu przedstawić wszystkich powołanych do małżeństwa. W zgodzie z misją Tak na Serio modlimy się w niej za narzeczonych, małżonków, tych którzy doświadczyli trudu rozwodu, by w końcowej części wzywając również wstawiennictwa Maryi, Matki Pięknej Miłości polecić wszystkie małżeństwa.

Zachęcamy do odmawiania tej modlitwy w czasie Tygodnia Tak na Serio, w Dniu Tak na Serio, czyli w ostanie soboty miesiąca i zawsze wtedy, kiedy macie takie pragnienie.

Komentarze: 1

Jedna odpowiedź do “Modlitwa TnS”

  1. Krzysztof Jaglarski pisze:

    Dziękuję za udostępnienie tekstu modlitwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *