Aktualności TnS

Kochać na serio!

30 maja 2019 0 komentarzy

Kilka dni temu na skrzynkę odbiorczą naszego taknaseriowego messengera otrzymaliśmy wiadomość ze zdjęciem z ostatniego dokumentu papieża Franciszka „Christus vivit”. Ucieszyło nas, że czytającemu ten dokument słowa papieża:

Nie pozwólcie, by ukradziono wam możliwość kochania na serio!

skojarzyły się z naszą inicjatywą i że jeszcze się tym z nami podzielił! Dziękujemy!

Powoli lądujemy z Okresem Wielkiej Nocy, a co za tym idzie już za lekko ponad tydzień rozpoczniemy po raz 6ty w Polsce Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”.

W tym roku do Warszawy, Bielska-Białej, Krakowa, Obornik Śląskich dołączy salwatoriańska parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Wilkasach na Mazurach! Mamy też nadzieję, że poza tymi miejscami będzie coraz więcej osób w kraju i za granicą, którą zjednoczą się we wspólnej modlitwie za tych, którzy drogą małżeńską szli, idą bądź pójdą w przyszłości! „Tak na Serio” nie jest tylko dla małżeństw! Jest również dla wdów i wdowców, jest dla narzeczonych, jest dla zakochanych, jest również dla rozwiedzionych, którzy zmagają się w swej codzienności o wiarę. Ale jest również „Tak na Serio” dla sióstr i braci zakonnych, dla księży i dla kleryków ponieważ wszystkie te osoby mogą i powinny modlić się, a w ten sposób wspierać powołanych do małżeństwa!

Pewien salwatorianin, ks. Maurus Stark SDS, dzielił się swego czasu pewnym doświadczeniem, które odebrał jako wewnętrzne przynaglenie do działania:

Kapłani, pomóżcie małżonkom żyć mocą ich sakramentu!

„Tak na Serio” chce z całych sił osób zaangażowanych w ten projekt, nie pozwolić, by ludzi okradano z możliwości kochania na serio oraz pomóc odkrywać piękno sakramentalnego małżeństwa.

Zapraszamy, by zaangażować się w to dzieło przede wszystkim przez modlitwę, ale również przez upublicznienie tego dzieła, zaproszenie innych, udostępnienie grafik, wydarzeń, postów.

Na naszym facebookowym profilu utworzyliśmy specjalne wydarzenia dla każdego z miast, gdzie w ramach Tygodnia TnS będą odbywały się spotkania. Przygotowaliśmy plakaty z programem, ulotki z modlitwą oraz specjalne materiały dla księży, które już niebawem udostępnimy do pobrania na naszej internetowej stronie.

Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o pomoc w dotarciu do jak największej liczby osób, by modlitwa za powołanych do małżeństwa stała się naszą wspólną sprawą.

ks. Maciej Dalibor SDS
krajowy koordynator Tak na Serio

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *