Droga Światła

Stacja VI – Zmartwychwstały Pan ukazuje się Apostołom

6 maja 2022 0 komentarzy

Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana.

J 20, 19-20

Przychodzisz Panie do nas każdego dnia, przychodzisz do naszego małżeństwa, do naszej rodziny, do naszych radości i smutków. Przychodzisz Panie mimo tego, że często jesteśmy pozamykani w swoich obawach i rozczarowaniach, i stajesz pośrodku tego wszystkiego, wchodzisz w nasz trud i mówisz do nas: „Pokój wam!”.Panie Jezu Zmartwychwstały, Ty jesteś Księciem Pokoju, Ty jesteś Emmanuelem – Bogiem z nami. Jak często o tym zapominamy.

Nie ma innego źródła pokoju poza Tobą. Gdy Ty przychodzisz – przychodzi razem z Tobą pokój. Wszędzie tam, gdzie Ty jesteś – panuje pokój. Owocem każdej naszej decyzji, która jest zgodna z Twoją wolą, jest pokój.I nie jest to pokój chwilowy, nie jest to „święty spokój”, nie jest to pokój, który cokolwiek zagłusza czy nas na coś znieczula. Pokój, który Ty dajesz, Panie, to pewność, że na naszej małżeńskiej drodze nie jesteśmy sami; że pośród naszych małżeńskich trudów Ty jesteś cały czas obecny i co by się nie działo, przeprowadzisz nas przez to.

Panie Jezu Zmartwychwstały, obdarz nas Twoim pokojem, przychodź do nas mimo naszych zamkniętych drzwi z obawy przed tym, co jest lub co będzie, pomóż nam widzieć Ciebie, Zmartwychwstałego, w naszej codzienności i naucz nas cieszyć się Twoją obecnością.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *