Droga Światła

Stacja V – Zmartwychwstały Pan objawia się uczniom przy łamaniu chleba

4 maja 2022 0 komentarzy

Tak przybliżyli się do wsi, do której zdążali, a On okazywał, jakoby miał iść dalej. Lecz przymusili Go, mówiąc: «Zostań z nami, gdyż ma się ku wieczorowi i dzień się już nachylił». Wszedł więc, aby zostać z nimi. Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. Wtedy oczy im się otworzyły i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. I mówili nawzajem do siebie: «Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?» W tej samej godzinie wybrali się i wrócili do Jerozolimy. Tam zastali zebranych Jedenastu i innych z nimi, którzy im oznajmili: «Pan rzeczywiście zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi». Oni również opowiadali, co ich spotkało w drodze, i jak Go poznali przy łamaniu chleba.

Łk 24, 28-35

Dzień za dniem upływa nasze małżeńskie życie. Towarzyszysz nam, Panie, w codziennych obowiązkach, trudach i radościach, w pracy, ale także w wakacyjnych podróżach. Tak po prostu – wędrujesz z nami. A my, jak uczniowie, nie poznajemy Ciebie. Potrzebujemy znaków Twojej obecności i otrzymujemy je, tylko nie zawsze potrafimy je dostrzec i odczytać.
Panie Jezu, prosimy Cię, daj nam Twój pokój, by zatroskanie o dobra tego świata nie przesłoniło nam Ciebie. By zabieganie nie zabrało czasu, który powinien być przeznaczony na Mszę Świętą. Bo to właśnie podczas Eucharystii możemy poznawać Ciebie przy łamaniu chleba. Daj nam radość ze spotkania z Tobą przy każdym stole. Nawet kuchennym.

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *