Dajemy słowo

Mądrość

31 lipca 2022 0 komentarzy

Naucz nas liczyć dni nasze, byśmy osiągnęli mądrość serca

Ps 90, 12

Jaki jest sens naszego życia tu na ziemi? Jaki jest sens naszego trudu i naszej pracy? Jaki jest sens wszelkich naszych wysiłków i starań, również jako małżonków i rodziców, jeśli nie widzimy owoców albo nie doświadczamy sprawiedliwości? Na te pytania nie damy rady odpowiedzieć bez mądrości. Gdy stajemy przed pytaniami o sens, na nic zda się wiedza, doświadczenie, inteligencja. Potrzebna jest mądrość. Mądrość, która jest darem od Boga. 

To mądrość każe nam patrzeć głębiej, widzieć dalej. Dzięki niej rozumiemy, że nikt z nas nie jest w stanie nawet chwili dołożyć do wieku swego życia (por. Łk 12, 25) i że to życie tu na ziemi nie jest naszym ostatecznym przeznaczeniem, ale jest nim Niebo. To mądrość uczy nas, by szukać tego, co w górze, by nie gromadzić skarbów na ziemi, bo ich z sobą nigdzie nie zabierzemy; by nie przywiązywać się do niczego, co ziemskie, bo to wszystko przemija, jest marnością. 

Mądrość potrzebna jest nam, małżonkom, byśmy potrafili spojrzeć na nasze małżeńskie życie, jak na drogę, która ma nas zaprowadzić do Nieba. Mądrość potrzebna jest nam, rodzicom, byśmy zrozumieli, że nasze dzieci nie są naszą własnością, że dane nam są na chwilę.

  1. Czy modlę się o dar mądrości?
  2. Jak patrzę na to, co mam: czy stanowi to pomoc czy przeszkodę na drodze do mojego zbawienia?
  3. Co oznacza dla mnie bycie mądrym człowiekiem, małżonkiem i rodzicem?

Komentarze: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *