Aktualności

6 czerwca 2020 0 komentarzy
Pomoc na serio

Czym jest #pomocnaserio?

Pomoc na Serio to wspólna inicjatywa Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz ruchu ‚Tak na Serio’. Chcemy otoczyć modlitewną troską małżeństwa, które jej potrzebują. Źródła tej potrzeby mogą być różne m. in.

czytaj dalej
31 lipca 2020 0 komentarzy
Rodzinne etiudy

Przyjaźń

Dziś, 31 lipca, wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli – z wdzięcznością myślę o tym,  jak powoli odkrywałam postać tego Świętego.

czytaj dalej
25 lipca 2020 0 komentarzy
Rodzinne etiudy

Szukając spokoju

Z roku na rok coraz bardziej lubię czerwiec. Jednym z głównych powodów są nabożeństwa czerwcowe, które odkryłam jakiś czas temu. W czerwcowe wieczory staram się codziennie kontemplować Serce Pana Jezusa w kolejnych wezwaniach litanii.

czytaj dalej
7 lipca 2020 0 komentarzy
Pomoc na serio

Pierwszy miesiąc za nami

Pierwszy miesiąc modlitwy w ramach #pomocnaserio za nami 🙏🙏🙏Co się przez ten miesiąc wydarzyło?

czytaj dalej
27 czerwca 2020 0 komentarzy
Niedziela na serio

Radość

Radość – jeden z dziewięciu wymienionych przez św. Pawła w Liście do Galatów owoców Ducha Świętego (Ga 5, 22-23). Potrzebujemy jej w życiu, bo powiązana jest ona, z błogosławieństwem.

czytaj dalej
20 czerwca 2020 0 komentarzy
Niedziela na serio

Najważniejsze

Dlatego nie bójcie się, jesteście ważniejsi niż wiele wróbli Mt 10, 31 Dlaczego mamy się nie bać? Z jednej strony Jezus mówi, że jesteśmy ważniejsi od wróbli, jakby one były jakoś wielce znaczące.

czytaj dalej
14 czerwca 2020 0 komentarzy
Niedziela na serio

Zostałeś dostrzeżony

W jaki sposób spojrzeć na fragment Ewangelii mówiący o powołaniu i posłaniu Dwunastu Apostołów w kontekście małżeństwa i rodziny? Jezus, notuje ewangelista Mateusz, widzi tłumy.

czytaj dalej