Aktualności

6 czerwca 2020 0 komentarzy
Pomoc na serio

Czym jest #pomocnaserio?

Pomoc na Serio to wspólna inicjatywa Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin oraz ruchu ‚Tak na Serio’. Chcemy otoczyć modlitewną troską małżeństwa, które jej potrzebują. Źródła tej potrzeby mogą być różne m. in.

czytaj dalej
25 października 2020 0 komentarzy
Niedziela na serio

Prawdziwa miłość

Boża Opatrzność Ciekawym jest, patrząc z perspektywy ostatniego tygodnia i jego wydarzeń, że Pan wskazał nam na samego siebie siedem dni temu, przypominając, że tylko On jest Bogiem, żebyśmy na Nim oparli całe swoje życie, swoją codzien...

czytaj dalej
21 października 2020 0 komentarzy
Rodzinne pielgrzymowanie

Rodzinne sanktuarium

Nasze miejsce Jednym z Sanktuariów, do którego wracamy co roku, jest Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie. W każdą niedzielę o godzinie 11-tej odbywa się tam Eucharystia ze specjalnym błogosławieństwem.

czytaj dalej
17 października 2020 0 komentarzy
Niedziela na serio

Tylko On

Znów to samo Czytam dzisiejszą Liturgię Słowa i jak co tydzień staram się dostrzec w niej wskazówkę na ten moment naszej drogi ku świętości. Znów, bardzo mocno zagląda nam w oczy widmo społecznej izolacji.

czytaj dalej
14 października 2020 0 komentarzy
Rodzinne pielgrzymowanie

Zaległe miejsce

Odkąd jesteśmy małżeństwem, to przy okazji zwiedzania różnych miejsc, staramy się znaleźć jakiś kościół, najchętniej Sanktuarium i uczestniczyć we Mszy Świętej. A że lubimy dużo jeździć, to i dużo odwiedziliśmy.

czytaj dalej
12 października 2020 0 komentarzy
Rodzinne etiudy

Z pomocą Stwórcy

Choć sami jesteśmy małżeństwem z dwudziestoletnim stażem mamy sporo młodych znajomych. Kolejne pary zaręczają się, pobierają. Kiedy się spotykamy, opowiadają, jak przeżywają czas narzeczeństwa, jak przygotowują się do ślubu.

czytaj dalej
10 października 2020 0 komentarzy
Niedziela na serio

W dobrej i złej doli

Dzisiejszy psalm pokazuje człowieka, który istotnie wierzy w Boga, ufa Mu, chce iść i szanując Jego wolę idzie za Nim.

czytaj dalej
7 października 2020 0 komentarzy
Rodzinne pielgrzymowanie

Pan Jezus włączył tęczę!

Nasi bohaterowie Planu B, czyli rodzinnych wakacji na polskim Camino tak się wkręcili w pisanie, że mają dla nas bardzo konkretną porcję swoich rodzinnych pielgrzymek do różnych sanktuariów.

czytaj dalej
3 października 2020 0 komentarzy
Niedziela na serio

Co jeszcze?

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w różnych aspektach życia nam nie wychodzi? No, choćby w małżeństwie. Mówimy o miłości, o wzniosłych rzeczach, zakochaniu, pomaganiu sobie, byciu dla siebie itp.

czytaj dalej
1 października 2020 0 komentarzy
Rodzina na wakacjach

…i już!

Dotarliśmy do celu. Dokonaliśmy czegoś, co parę dni wcześniej wydawało się niemożliwe. Oczywiście także pod koniec naszej wędrówki szliśmy z przygodami.

czytaj dalej